To nie Justyna Socha oskarżyła dr Pawła Grzesiowskiego, lecz on ją, durne presstytutki!

Dogorywająca Wyborcza, nie mogąc ścierpieć przegranej swojego człowieka, próbuje wykręcać kota ogonem, sugerując kłamliwie w tytule wiadomości, że Justyna Socha z „antyszczepionkowego” Stowarzyszenia Stop NOP oskarżyła „eksperta” od szczepień, ale sąd stanął po jego stronie i sprawę umorzył.

Oskarżyła eksperta o zmowę z koncernami farmaceutycznymi. Sąd umorzył sprawę.

W rzeczywistości było dokładnie odwrotnie: to „ekspert” (który w czasie pełnienia funkcji Sekretarza Pediatrycznego Zespołu Ekspertów ds. Programu Szczepień Ochronnych jako wykładowca otrzymał opłaty za wykłady, warsztaty i spotkania naukowe od Baxter, GSK, Novartis, MSD, Aventis Pasteur, Pfizer, Wyeth i Solvay) bezpodstawnie oskarżył Justynę Sochę o zniesławienie. Owym zniesławieniem miała być petycja do Premier Beaty Szydło o oczyszczenia polskiej administracji publicznej z osób działających w konflikcie interesów:

W obronie lekarzy poddawanych represjom ze strony korporacji lekarskich oraz w imię szczególnej ochrony wszystkich pacjentów w Polsce, szczególnie dzieci, domagamy się oczyszczenia polskiej administracji publicznej z osób działających w konflikcie interesów, piastujących ważne stanowiska publiczne.

Obecna sytuacja wymaga natychmiastowej interwencji, aby skutecznie i trwale zażegnać problem działalności funkcjonariuszy publicznych na rzecz różnego rodzaju biznesów, kosztem praw i majątku obywateli w szczególności w zakresie zdrowia publicznego. Sytuacja taka jest skandaliczna i ma kolosalne znaczenie dla bezpieczeństwa obywateli naszego kraju.

Osoby takie mają szerokie pole do narzucania obywatelom obowiązków realizujących interesy branży przez którą są finansowani, oraz posiadają narzędzia do niszczenia ludzi, którzy występują w interesie obywateli sprzecznym z interesami branży (np. represjami zagrożeni są lekarze realizujący prawa pacjenta – korporacje lekarskie prowadzą postępowania przeciw nim w odpowiedzi na apele ekspertów pracujących na rzecz koncernów farmacetuycznych).

STOP lobbystom koncernów farmaceutycznych w administracji publicznej

Petycję jeszcze można podpisywać, kto tego do tej pory nie zrobił może jeszcze to uczynić. W petycji wymienieni są wszyscy pozostali „eksperci” od szczepień pozostający w jawnym konflikcie interesów, co nie jest tolerowane chyba w żadnym kraju europejskim poza Polską.

Z punktu widzenia zwykłego poczucia sprawiedliwości dr Grzesiowski był skazany na oczywistą i nieuchronną przegraną, ale w Polsce rzeczy oczywiste nie muszą być wcale oczywiste i dlatego zarówno Justyna Socha jak i popierający ją rodzice wpadli w lekką panikę. Jednak sąd, na szczęście dla praworządności, wydał sprawiedliwy wyrok.

Będąc na miejscu dr Grzesiowskiego nie podjęłabym ryzyka procesowania się o niesłuszną sprawę. Udając się do sądu i informując o tym media nagłośnił problem, czym sprawił, że jego kompromitacja odbyła się w świetle fleszy. Ciekawa jestem, czy zamierza brnąć w to dalej składając apelację, którą (jeśli jest w tym kraju sprawiedliwość) również przegra?

Przy okazji niektóre mendia (na przykład naTemat) skompromitowały się wraz z nim, ogłaszając przedwcześnie, że „antyszczepionkowcy się doigrali”. Redaktor Anna Kaczmarek powinna wejść pod stół i staropolskim zwyczajem odszczekać kłamstwa, które napisała. Po stronie „eksperta” nie stanął prawie nikt, z wyjątkiem dilerów dragów, co chyba nikogo nie dziwi.

Jeśli twój komentarz się nie ukazał zajrzyj na stronę Zasady komentowania bloga (na górze)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s