Przymus szczepień a prawo obywateli do decydowania o swoim zdrowiu – spotkanie w Białymstoku

27.10.2012 r. w Białymstoku odbyło się spotkanie pt.” Przymus szczepień a prawo obywateli do decydowania o swoim zdrowiu”.

3 września weszła w życie nowelizacja ustawy epidemiologicznej, która rozszerza obowiązek szczepień na wszystkich Polaków, chociaż już wcześniej przepisy były niejasne, a prawa pacjenta i człowieka były łamane przez urzędników poprzez przymuszanie do szczepień grzywnami i brak odszkodowań za powikłania poszczepienne.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach zbiera podpisy pod apelem o skierowanie ustawy do Trybunału Konstytucyjnego.

Więcej:
Zbieramy podpisy pod apelem o skierowanie ustawy epidemiologicznej do Trybunału Konstytucyjnego

oraz pod dwiema petycjami w internecie
http://www.petycje.pl/7000 i http://www.petycjeonline.pl/petycja/stop-przymusowi-szczepien/912

Justyna Socha – współzałożycielka Stowarzyszenia STOP NOP, doświadczyła jak działa w Polsce system przymusu szczepień, wygrała w sądzie z sanepidem, a obecnie działa na rzecz wolności wyboru zabiegów medycznych jakimi są szczepienia i pełnej informacji, nie tylko korzyściach, ale również o ryzyku z nimi związanym.

Zbieramy podpisy o skierowanie ustawy epidemiologicznej do Trybunału Konstytucyjnego
www.stopnop.pl

W spotkaniu udział wzięli:
dr n. med. Dorota Sienkiewicz – specjalista pediatrii i rehabilitacji
dr inż. Jerzy Sienkiewicz – Podlaski Ośrodek Naukowo-Badawczy
Przemysław Cuske – Wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP
Justyna Socha – Sekretarz Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP
Maciej Lisowski – Dyrektor Fundacji LEX NOSTRA
Natalia Maksimowicz – Matka dzieci nieszczepionych walcząca z SANEPID-em

Specjalne podziękowania za zorganizowanie spotkania dla Kasi Niewińskiej i Jacka Porosa,
oraz za pomoc techniczna Grzegorzowi Rogalewskiemu, Adrianowi Nowakowi i Adrianowi Szorc.

Reklamy

4 komentarze do “Przymus szczepień a prawo obywateli do decydowania o swoim zdrowiu – spotkanie w Białymstoku

 1. Cieszę się że tak dzielnie walczycie o wolność wyboru i samodecydowania o własnym zdrowiu, w 100% popieram Wasze działania i doinformowuję znajomych o tej stronie internetowej, spotkałam się już z wieloma opiniami na temat szczepień ale wiele z nich wynika z niewiedzy na temat ich następstw i niedoinformowania służby zdrowia ,która po wizycie potencjalnego przedstawiciela z firmy farmaceutycznej łyka wszystkie bajki na temat niezawodnych leków. W USA po nagłośnieniu sprawy w mediach na temat autyzmu i szczepień zaprzestano masowych szczepień i są one dobrowolne u nas za mało się o tym mówi sama z TV za wiele się nie dowiedziałam, program z dr. Majewską oglądałam na yotube natomiast o szkodliwości masowych szczepień niemowląt najpierw dowiedziałam się z artykułu w amerykańskiej gazecie i ich wiadomościach a póżniej dopiero przypadkiem natrafiłam na Państwa stronę internetową. Najbardziej uwrażliwione na temat szczepień są oczywiście młode mamy maluszków i to do nich trzeba dotrzeć w walce z masową globalizacją, wcześniejszych pokoleń to nie rusza bo dzieci maja odchowane i problem za nimi. Szkoda im czasu na akcję demonstracyjne, spotkałam się również z bezgranicznym zaufaniem do lekarzy i całej Służby Zdrowia ale to tylko z wygody i woli niewiedzy wedle;-,,I tak nic z tym nie poradzę to dlaczego mam się tym martwić, lepiej nie wiedzieć” Dobre póki nieszczęście nie zapuka do naszych drzwi ! Trzeba się solidaryzować i pomagać sobie nawzajem chociażby INFORMACJĄ na określony temat w przeciwdziałaniu złu. DZIĘKUJĘ WAM ŻE ISTNIEJECIE!!!!!!!!! DZIĘKUJĘ ZA TĄ STRONĘ!!! DZIĘKUJĘ ZA TEN PROTEST I ZA WASZE CHĘCI WALKI O ZDROWIE I LEPSZE ŻYCIE DLA NASZYCH DZIECI !!!

 2. Niestety, mądry Polak po szkodzie. Sama byłam ślepo wierząca w szczepienia, więc rozumiem ludzi, którym się to szczepionkowe oszustwo w głowie nie mieści. Niestety, nasze media są w rękach korporacji, w tym farmaceutycznych, więc na pewno prawdy nie powiedzą. Wiedza na ten temat jest wyłącznie w Internecie, ale niektórzy uważają, że to śmietnik i nie szukają. Szkoda dzieci, że mają głupich rodziców. Sama byłam głupia i mało nie straciłam dziecka.

 3. Jestem mamą takiego maluszka, który doświadczył powikłań poszczepiennych.ślepo wierzyłam w cudowną mocy szczepionek ale opamiętałam się na tyle wcześnie, ze powstrzymanie od dalszych szczepień im odtrucie organizmu mojego synka okazało się dla Niego zbawienne. Teraz staram sie jak mogę uświadamiać moje koleżankiozagrożeniu, jakien niosą ze sonbą szczepionki, ale propaganda medialna firm farmaceutycznych jest silniejsza niż argumenty mamy pokrzywdzonego malucha. Spoleczenstwo stoi na stanowisku, ze tylko nieliczne dziecim „szczegolnie predysponowane” ulegaja powiklaniom poszczepiennym
  Brak jakiegokolwiek uswiadamiania mlodych,rodzicow chociazby www. szkolach,rodzenia

 4. PRAWA RODZIN PONAD ZYSKIEM

  Justyna Socha, KANDYDATKA DO SEJMU (okręg 39, Poznań i powiat) – jestem liderką Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP, matką czwórki dzieci. Zawodowo pracuję jako agent ubezpieczeniowy, a jako wolontariusz wspieram pacjentów informując o przysługujących im prawach oraz zabiegając o poprawę jakości i bezpieczeństwa usług medycznych. Zajęłam się działalnością społeczną gdy u mojego szczepionego dziecka wystąpiły powikłania poszczepienne, a system zdrowia i państwa nie udzielił mi wsparcia. Prywatnie jestem wegetarianką, propagatorką karmienia piersią i idei kooperatyw spożywczych.

  Kontakt: https://kukiz15poznan.wordpress.com/kandydaci-na-poslow/justyna-socha/
  https://www.facebook.com/justynasochastopnop

  Za kluczowe sprawy uważam m.in.

  1. Przywrócenie obywatelom kontroli nad państwem
  2. prawo do decydowania o zdrowiu
  3. prawo do decydowania o edukacji dziecka
  4. reformę wymiaru sprawiedliwości
  5. powstrzymanie agresywnej polityki promocyjnej koncernów farmaceutycznych

  Ad. 1. Bliska jest mi idea oddania państwa obywatelom, która ma być realizowana poprzez zmianę ordynacji wyborczej, reformę wymiaru sprawiedliwości, referenda, odbudowę polskiego przemysłu, rolnictwa i handlu, repolonizację systemu finansowego i mediów.
  Ad. 2. Upominam się o prawo do informacji i wolności wyboru w kwestii szczepień oraz powstanie funduszu odszkodowań, prawo do korzystania z naturalnych metod wspierania zdrowia od poczęcia (naturalna ciąża, poród, karmienie piersią, zdrowy tryb życia) oraz dostęp do naturalnych metod leczenia np. medycznej marihuany i otoczenie godną opieką osób niepełnosprawnych. Prawo to realizowane jest także przez dostęp do lokalnej, naturalnej żywności.
  Ad. 3. Konstytucyjne prawo rodziców do decydowania o edukacji własnych dzieci w ostatnim czasie nie jest respektowane. Przykładem jest tzw. “Ustawa sześciolatkowa”. Brak też edukacji dotyczącej podstawowych praw obywatelskich, człowieka i pacjenta.
  Ad. 4. W odczuciu społecznym wyroki polskich sądów są nieprzewidywalne i niezrozumiałe. Kosztowne, ciągnące się w nieskończoność procedury sądowe zniechęcają i wywołują brak zaufania obywateli do wymiaru sprawiedliwości.
  Ad. 5. W obecnym systemie koncerny mają duży wpływ na politykę informacyjną, kształtując ludzką świadomość, na to jak żyjemy, co kupujemy, jakie są nasze życiowe priorytety i wybory. Skutki tego odczuwa każdy z nas biernie obserwując niekorzystne zmiany. Medialny przekaz może być wyreżyserowanym przedstawieniem, które ma wpłynąć na nasze decyzje. Jako poseł będę bacznie przyglądać się takim praktykom i przedkładaniu zysku nad dobro pacjenta.

  Działalność społeczna

  Angażuję się w projekty związane ze zdrowiem, prawami dziecka, rodziny oraz konsumentów np. promocja naturalnych porodów i karmienia piersią oraz zdrowego żywienia jako istotnych czynników decydujących o zdrowiu jednostki i publicznym, idei kooperatyw spożywczych ułatwiających dostęp do naturalnej żywności bezpośrednio od rolnika oraz prawa do godnej edukacji. Byłam współorganizatorką kilku zgromadzeń publicznych związanych z wymienioną wcześniej tematyką.

  Działam społecznie jako lider Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP” i dążę do rozwiązania problemów związanych z źle funkcjonującym systemem szczepień w Polsce oraz aktywnie wspieram pacjentów poprzez informowanie ich o przysługujących im prawach. Z ramienia tej organizacji uczestniczyłam kilkakrotnie w posiedzeniach komisji zdrowia w Sejmie i Senacie.

  Jako autorka petycji „Więcej przymusowych szczepień? Skoro jest ryzyko, musi być wybór”, byłam tego lata gościem w Kancelarii Prezydenta RP, gdzie przekazałam Panu Prezydentowi za pośrednictwem ministra Wojciecha Kolarskiego ponad 20 000 podpisów od zatroskanych rodziców. We wrześniu tego roku brałam udział w konferencji prasowej zorganizowanej na terenie Sejmu przez posła Przemysława Wiplera dotyczącej treści i postulatów wspomnianej petycji. 15.09. br. również na terenie sejmu odbyła się debata z udziałem Głównego Inspektora Sanitarnego oraz dyrektora Narodowego Instytutu Leków pt. „Obowiązek szczepień w Polsce?”, na którą we współpracy z posłem Patrykiem Jakim zaprosiłam kilkudziesięciu rodziców poszkodowanych przez system szczepień.

  W sejmie chcę się zająć również

  – problemem przemocy państwa wobec rodzin, którym odbiera się dzieci
  – refundacji edukacji domowej i porodów domowych
  – stworzeniem Narodowego Programu Karmienia Piersią
  – problemami osób niepełnosprawnych np. rozwiązaniem kwestii niskiego zasiłku pielęgnacyjnego, brakiem wsparcia w postaci opiekunów
  – promocją naturalnych metod wspierania zdrowia co w obecnym systemie jest niemal zupełnie pomijane
  – uproszczeniem systemu podatkowego i ucieczki przez podatkiem przez duże koncerny
  – problemem inwigilacji i traktowaniem każdego jak potencjalnego przestępcy

  Chcę reprezentować zwykłych obywateli, którzy mają przede wszystkim prawo do informacji co się wokół nich dzieje i w oparciu o tę wiedzę dokonują codziennych wyborów.

  Dlaczego „Kukiz’15”?

  Nie jestem członkiem żadnej partii politycznej ponieważ uważam, że tematy, którymi się zajmuję powinny łączyć różne środowiska ponad podziałami politycznymi. Działając społecznie i kontaktując się z urzędnikami oraz politykami napotkałam na mur nie do przekroczenia. Politycy nie słuchają głosu zwykłych ludzi i są daleko od problemów, które ich dotykają. Decyzje są podejmowane odgórnie przez kierownictwo partii, a urzędnicy nie są za nie odpowiedzialni i w efekcie służą interesom wielkich międzynarodowych korporacji, a nie obywatelom. Powszechnym procederem jest korzystanie z opinii ekspertów, którzy nie mogą być obiektywni, bo np. w przypadku szczepionek, są zatrudniani przez ich producentów. Chcę to zmienić i w ruchu „Kukiz’15” widzę taki potencjał, który jednocześnie daje mi niezależność dzięki rezygnacji z restrykcyjnej dyscypliny partyjnej w głosowaniach. Dużą szansę widzę w postulowanej przez ruch zmianie Konstytucji RP i systemu wyborczego.

  W Sejmie chcę być głosem zwykłych ludzi, a sprawowanie urzędu posła postrzegam jako służbę.

  Bliskie mi hasła

  – Prawa rodzin ponad zyskiem
  – Odpowiedzialna wolność
  – Korporacyjny kapitalizm to nie demokracja

  Proszę o głosy
  http://www.gloswielkopolski.pl/plebiscyt/karta/justyna-socha,29447,1446963,t,id,kid.html

  http://www.parlamentarny.pl/sejm-2015/okw-39-poznan,39/kww-kukiz-15,10/justyna-socha,3719.html

Jeśli twój komentarz się nie ukazał zajrzyj na stronę Zasady komentowania bloga (na górze)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s